Dlaczego wykładziny dywanowe są tak chętnie stosowane w biurach?

Wykładziny dywanowe już od wielu lat są najczęściej spotykanym rodzajem pokryć podłogi w pomieszczeniach biurowych. Właściciele firm oraz administratorzy obiektów biurowych cenią je za bardzo dużą estetykę, oraz za łatwość montażu i utrzymywania jej w czystości. Wykładziny są także lubiane przez pracowników biur. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu opiszemy wszystkie największe zalety wykładzin podłogowych. To właśnie bowiem one sprawiają, że wykładziny są tak chętnie stosowane w biurach.

Zapewnienie właściwej izolacji termicznej

Pierwszą bardzo ważną zaletą wykładzin podłogowych, która ma wpływ na to, że jest to zdecydowanie najczęściej stosowany w biurach rodzaj pokrycia podłogowego, jest zapewnianie przez nie bardzo dobrej izolacji termicznej. Dzięki umieszczeniu na podłodze w biurze wykładziny we wnętrzu jest po prostu znacznie cieplej. Jest to zaleta, której nie mają panele podłogowe, czy płytki ceramiczne, a przynajmniej nie w aż takim stopniu. Oczywiście nie każda wykładzina podłogowa zapewnia tak samo dobrą izolację termiczną. Zależy to przede wszystkim od grubości zastosowanego runa oraz od materiału, z którego wykonana jest wykładzina. Najwięcej ciepła zapewniają wykładziny tkane, które są wykonane z naturalnej wełny.

Zapewnienie dobrej izolacji akustycznej

Jeżeli umieści się w pomieszczeniu wykładzinę z wysokim i gęstym runem, zapewni nam ona także dobrą izolację akustyczną. Wykładziny działają w tym zakresie podobnie jak dywany i dzięki elastyczności i grubemu runu potrafią doskonale tłumić dźwięki. W biurach, gdzie każdy chodzi w butach i często dochodzi do upadania jakichś małych przedmiotów, ma to szczególnie duże znaczenie. Gdyby na podłodze były panele podłogowe, drewno lub ceramika, każdy krok w butach o twardej podeszwie lub w butach na obcasach oraz każde upadnięcie twardego przedmiotu powodowałoby nieprzyjemne dźwięki.

Właściwości antypoślizgowe

Wykładziny dywanowe charakteryzują się także bardzo dobrymi właściwościami antypoślizgowymi. Struktura wykładzin sprawia, że nie można się na nich poślizgnąć i przewrócić, co w pomieszczeniach biurowych ma także duże znaczenie.

Bardzo atrakcyjna cena

Dla wielu administratorów biur oraz właścicieli firm najważniejszą zaletą wykładzin dywanowych jest ich bardzo atrakcyjna cena. Oczywiście na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów wykładzin, które są wykonane z różnych materiałów i charakteryzują się różną gęstością i długością runa. W zależności od wybranego standardu wykładziny, może mieć ona różną cenę. Najtańsze wykładziny rozpoczynają się jednak w cenach już od 50 zł za metr kwadratowy. W porównaniu z innymi rodzajami pokryć podłogowych, to bardzo mało.

Możliwość dobrania odpowiedniej estetyki zastosowanych wykładzin

Ostatnią, choć zdecydowanie nie najmniej istotną zaletą wykładzin dywanowych jest ich bardzo długa trwałość. Dobrej jakości wykładzina, która dodatkowo będzie poddawana regularnym zabiegom pielęgnacyjnym, może być bez problemu stosowana przez wiele lat. Zachowa przy tym swój naturalny kolor. Dużą zaletą wykładzin, jak z resztą wszystkich miękkich powierzchni, jest także to, że nie widać na niej żadnych wgnieceń powstałych na skutek upadku na nią jakichś twardych przedmiotów. Na wykładzinie po takim upadku nie będzie żadnego śladu.